Adres
ul. Konstytucji 3 Maja 3
86-300 Grudziądz

Godziny

Pon - Czw: 8:00 - 20:00
Piątek: 8:00 - 18:00

Pracownia diagnostyczna chorób układu pokarmowego


Test oddechowy - diagnostyka infekcji H.pylori

Test Helic ABT służy do diagnozowania infekcji H.pylori, która powoduje bóle brzucha, nieżyt żołądka oraz wrzody żołądka i dwunastnicy. Test Helic ABT jest bezpieczny i bezbolesny. Można go wykonywać u dzieci od 4roku życia i u kobiet w ciąży. Procedura badania trwa około 15min. Test Helic ABT oceniający obecność Helicobacter pylori jest testem nieinwazyjnym.

Wodorowe testy oddechowe

Urządzenie GASTRO CHECK H2 jest w stanie zdiagnozować szereg dolegliwości gastroenterologicznych min. wzdęcia brzucha, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, bólów brzucha i biegunki[i] na podstawie informacji o zawartości wodoru w wydychanym powietrzu. Wodorowy test oddechowy wykrywa wodór będący produktem fermentacji bakteryjnej w jelicie w wydychanym powietrzu wydechowym.

Elastaza w kale

Badanie przesiewowe w kierunku niewydolności trzustki Trzustka to niezwykle istotny organ, który pełni dwie główne funkcje wydzielnicze: egzokrynną i endokrynną. Pierwsza z nich to produkcja enzymów wydzielanych do światła jelita cienkiego odpowiedzialnych za trawienie i wchłanianie składników pokarmowych. Druga funkcja organu związana jest z produkcją i wydzielaniem hormonów regulujących gospodarkę węglowodanową.

Kalprotektyna w kale

Oznaczenie poziomu kalprotektyny w próbce kału G-test KALPRO służy różnicowaniu chorób jelitowych. Wielu pacjentów zgłasza nawracające dolegliwości jelitowe pod postacią bólów brzucha, wzdęć, biegunek czy zaparć, które mogą być pierwszymi objawami nieswoistych chorób zapalnych jelit (IBD), jak i objawami zespołu jelita drażliwego (IBD).
Newsletter zdrowotny

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj wiadomości o ważnych badaniach
ul. Konstytucji 3 Maja 3, Grudziądz | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | 661 014 444 | 661 074 444
© 2020 Centrum Zdrowia Na Skarpie | Projekt i realizacja: Studio113