Pracownia endoskopii

Echo Serca
Adres
ul. Konstytucji 3 Maja 3
86-300 Grudziądz

Godziny

Pon - Czw: 8:00 - 20:00
Piątek: 8:00 - 18:00

Najnowszy sprzęt diagnostyczny w naszej Pracowni Endoskopowej:


Insuflator CO2, bo o nim mowa to najnowszej generacji zaawansowany sprzęt medyczny, którego zadaniem jest zminimalizowanie dyskomfortu pacjenta w czasie kolonoskopii.

Badanie jelita grubego przy użyciu endoskopu(kolonoskopu) i dokładna ocena błony śluzowej możliwa jest po odpowiednim oczyszczeniu jelita oraz rozdmuchaniu jelita gazem. Insuflacja CO2 wykorzystywana do kolonoskopii na podstawie licznych badań naukowych znacznie zmniejsza odczuwanie bólu i poprawia komfort pacjenta w trakcie badania. Jest to związane z faktem, że dwutlenek węgla mniej rozdyma jelita niż zwykłe powietrze. Dwutlenek węgla to gaz, który jest wchłaniany ponad 150 razy szybciej od zwykłego powietrza przez ludzkie ciało. Wobec tego samoistnie wchłania się przez światło przewodu pokarmowego do krwi, skąd następnie jest wydalany przez płuca.

Najnowszy sprzęt w naszej Pracowni Endoskopowej znacznie poprawi komfort pacjentów podczas kolonoskopii.

Sprzęt w naszej przychodni


Pracownia Endoskopowa wyposażona jest w videoendoskopy wysokiej rozdzielczości HD firmy Pentax. Aparaty współpracują z procesorami firmy PENTAX EPK-i5000 wykorzystując wszystkie możliwości związane z jakością obrazu (full HD) oraz innowacyjną technologią obrazowania tzw. wirtualną chromoendoskopią (system iSCAN).

W celu zapewnienia bezpieczeństwa sprzęt endoskopowy poddawany jest dezynfekcji wysokiego poziomu w myjni automatycznej a akcesoria endoskopowe dezynfekowane w myjce ultradźwiękowej i sterylizowane w autoklawie. Po badaniu endoskopowym do dyspozycji chorego jest pokój pozabiegowy.

Ważne informacje - gastroenterologia


 


lek. med. Małgorzata Sigurska-Banasiak
lek. med. Michał Wiatr
lek. med. Aleksandra Zaremska
lek. med. Kajetan Doliński

gastroenterolodzy, specjaliści chorób wewnętrznych

Newsletter zdrowotny

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj wiadomości o ważnych badaniach
ul. Konstytucji 3 Maja 3, Grudziądz | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | 661 014 444 | 661 074 444
© 2020 Centrum Zdrowia Na Skarpie | Projekt i realizacja: Studio113